zel tar fl«Зелений тариф» - що це?
        Зелений тариф - спеціальний тариф на вироблену електроенергію за допомогою поновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, води і біомаси, за яким держава в особі державного підприємства "Енергоринок" зобов'язане придбавати її у підприємств різних форм власності та приватних домогосподарств.
В Україні «зелені» тарифи на електроенергію, вироблену з використанням різних поновлюваних джерел енергії, прийняті на законодавчому рівні в 2009 році і діють до 2030-го року.
       У 2015  році був прийнятий Закону України №514-VIII, яким встановлено «зелений» тариф з прив'язкою до курсу Євро, що призводить до мінімізації впливу інфляції в країні на «зелені» інвестиції. Домогосподарства, згідно Закону продають надлишки згенерованої електроенергії (різницю між виробленою енергією і спожитої за звітний період) що дозволяє за відносно короткий термін (4-5 років) повністю окупити вкладені інвестиції, а далі - чистий дохід. Згідно закону ставка «зеленого» тарифу поступово знижується до 2030 р і залежить від року запуску станції в експлуатацію:
      Ставки для приватних сонячних електростанцій (за 1 кВт * год):
- 01 січень 2017 р - 31 грудня 2019 року - 0,18 Євро
- 01 січень 2020 р - 31 грудня 2024 року - 0,16 Євро
- 01 січень 2025 р - 31 січня2030 року - 0,14 Євро

      Ставка тарифу фіксується в договорі і є незмінною до 2030 р Приміром, якщо встановити сонячну електростанцію і ввести її в експлуатацію до 31.12.2019 р, то «надлишки» електроенергії можна буде реалізовувати за тарифом 0,18 Євро / кВт * год до кінця 2030 р
           Приватні домогосподарства можуть підключати по «зеленому» тарифу сонячні станції потужністю до 30 кВт.
          
Сонячна електростанція підключається до мережі вдома і до «загальної мережі» через спеціальний (двонаправлений) вузол обліку споживання-виробництва електроенергії. Даний вузол враховує вироблену і спожиту домогосподарством електроенергію за весь місяць.
          
При споживанні енергії менше ніж станція виробила, держава зобов'язана сплатити різницю (тобто не всю вироблену), незалежно від її обсягу, за ставкою зеленого тарифу 2017. У разі якщо споживання перевищує виробництво - споживач оплачує різницю (а не всю спожиту) , за тарифом, встановленим для населення в даній місцевості.
            Власникам домогосподарств не потрібні дозволів для установки сонячних панелей. Необхідно змонтувати станцію і представити відповідні документи в РЕС (схему підключення, паспорта на обладнання і сертифікати відповідності).
          При прийнятті рішення по влаштуванню сонячної станції необхідно враховувати наступне:
  • наявність ділянки (даху, фасаду будівлі), що задовольняє оптимального режиму роботи станції (хороше освітлення протягом дня, орієнтація на південь).
  • Достатня площа для установки фотомодулів.
  • потужність точки підключення і прямий договір з РЕМ (Обленерго). При нестачі потужності - пройти процедуру її збільшення.
  • При знаходженні в складі кооперативу - перепідключитися безпосередньо до РЕМ (Облеенерго).
  • Вибір обладнання. Все обладнання повинно сертифікуватися згідно з чинним законодавством України, мати паспорт та інструкцію з експлуатації.

Ситуація на ринку

Тенденція останніх 3-х років показує стрімке зростання домогосподарств, що інвестують кошти у власну енергонезалежність та енергоефективність. За даними Держенергоефективності більш 3010 українських сімей протягом 2015-2017 рр. встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт, більш 2000 з яких здійснили це в 2017 році (687 - в IV кварталі 2017 г.). І це тільки початок стрімкого переходу на «чисту» енергію.
 
 
 
 
 
 
 
     
sun energy ua
 
         Переваги будівництва таких станцій очевидні: повна автономність, абсолютна безшумність, безпека для навколишнього середовища. У минулому, сонячні електростанції, частіше використовувалися у віддалених господарствах і маленьких селах як безперебійне джерело електрики, але з прийняттям на Законодавчих рівні «зеленого» тарифу з метою стимулювання переходу населення і підприємств на використання поновлюваних джерел енергії, будівництво власної сонячної електростанції стає і вигідною, самоокупною інвестицією.
Що необхідно для початку заробітку на «зеленому» тарифі?

    Основне завдання - звернутися в компанію, яка спеціалізується на реалізації проектів в сонячній енергетиці. Фахівці компанії «Рен Енерджі» допоможуть отримати докладну інформацію по функціоналу станції, підібрати найбільш оптимальну конфігурацію обладнання, забезпечать професійний монтаж і допомогу в документальному оформленні.
У нашому арсеналі безліч пропозицій в різному ціновому діапазоні і класі устаткування, тому до кожного клієнта ми можемо застосувати індивідуальний підхід. Компанія реалізує проекти «під ключ», що означає для клієнта повний спектр послуг - від збільшення потужності точки підключення до підписання договору з Енергоринком і отримання «зеленого тарифу». Але і на цьому наші відносини з клієнтом не закінчуються - ми продовжуємо співпрацю з кожним клієнтом за допомогою сервісного обслуговування готової системи (на вимогу).
Все що необхідно від Вас - зв'язатися з нами!